REGULAMIN STADIONU MIEJSKIEGO W ŚRODZIE ŚLĄSKIEJ PRZY UL. GÓRNEJ

REGULAMIN STADIONU MIEJSKIEGO W ŚRODZIE ŚLĄSKIEJ PRZY UL. GÓRNEJ
 
§1
ZAKRES OBOWIĄZYWANIA
 
1. Właścicielem Stadionu Miejskiego jest Miasto Środa Śląska,
administratorem – Ośrodek Sportu i Rekreacji w Środzie Śląskiej.
 
2. Stadion Miejski czynny jest przez cały tydzień w godzinach od 6:00 do 22:00
Zakaz przebywania na obiekcie obowiązuje w godzinach od 22:00 – 06:00.
 
3. Na podstawie art. 6 ust. 3 ustawy z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych (Dz. U. Nr 62, poz. 504) wprowadza się niniejszy regulamin obiektu sportowego, zwanego dalej Stadionem. Regulamin obowiązuje na obszarze Stadionu Miejskiego w Środzie Śląskiej przy ul. Górnej 14.
4. Osoby przebywające na terenie Stadionu podlegają przepisom prawa, przepisom polskich i międzynarodowych organizacji sportowych oraz przepisom niniejszego Regulaminu. Wejście na teren Stadionu oznacza automatycznie bezwzględną akceptację przepisów na nim obowiązujących.


§2
PRZEPISY PORZĄDKOWE
 
1. Stadion jest miejscem, na którym rozgrywane są mecze piłki nożnej oraz organizowane inne imprezy sportowe, rozrywkowe i kulturalne.
2. Za organizację imprezy i jej przeprowadzenie odpowiada organizator.
3. Wszystkie imprezy, w tym mecze piłki nożnej odbywają się zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa polskiego oraz przepisami właściwych dla charakteru imprezy organizacji i związków, w tym związków sportowych.
4. W przypadku, gdy impreza jest opóźniona lub odroczona, decyzja o zwrocie opłat wejściowych pozostaje do wyłącznego uznania Organizatora imprezy.
5. Działalność handlowa, gastronomiczna, usługowa, artystyczna, w tym transmisje, nagrania radiowe, telewizyjne, filmowanie, wykonywanie zdjęć na obiekcie może odbywać się tylko i wyłącznie za zgodą organizatora i właściciela.

§3
ZASADY WSTĘPU NA STADION
 
Warunkiem uczestnictwa w meczach piłki nożnej lub innych imprezach sportowych, rozrywkowych lub kulturalnych organizowanych na stadionie jest:
1. Przebywać na stadionie oraz korzystać z urządzeń stadionowych mogą tylko osoby uprawnione przez OSIR i Organizatorów imprez.
2. Służba porządkowa ma prawo zażądać okazania dowodu tożsamości.
3. Prawo wstępu osób na teren stadionu podczas trwania imprez masowych z zachowaniem zasad zawartych z art. 10, 15, 16 i 22 Ustawy, określają Organizatorzy w regulaminach imprez.
4. Organizator imprezy podczas jej trwania odpowiada za nie wpuszczanie na teren stadionu lub wydalenie z terenu stadionu osoby, która nie spełnia wymogów określonych w Ustawie.
5. W momencie wchodzenia na stadion zdjęcie czapek, kapturów i innych przedmiotów utrudniających identyfikacje osób.
6. Uczestnik imprezy organizowanej na stadionie, wchodzący lub przebywający na niej ma obowiązek na każde wezwanie służb porządkowych, informacyjnych lub organizatora poddać się kontroli bagażu i odzieży.
 
§4
ZASADY ZACHOWANIA SIĘ NA STADIONIE
 
1. Wszystkie osoby przebywające na stadionie zobowiązane są do:
a) zachowania się zgodnie z obowiązującymi przepisami, w tym przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa pożarowego,
b) korzystania z urządzeń znajdujących się na stadionie zgodnie z ich przeznaczeniem,
c) nie przebywania w miejscach do tego nie przeznaczonych,
d) nie umieszczania napisów na budowlach, urządzeniach lub drogach, ich malowania i oklejania,
e) powiadomienia właściwych służb na stadionie w przypadku ujawnienia zagrożeń dla bezpieczeństwa i porządku publicznego,
f) zgłaszania wszelkich wypadków oraz szkód użytkownikowi stadionu lub Gospodarzowi Obiektu,
g) korzystanie ze sprzętu lekkoatletycznego (tj. kula, oszczep, młot, dysk) po uzyskaniu zgody Zarządu OSiR.
 
2. Zabrania się:
a)     wchodzenia na boiska trawiaste,
b)     korzystania z bieżni w obuwiu innym niż lekkoatletyczne oraz na rowerze, rolkach, deskorolce, hulajnodze itp.,
c)     zachowania w sposób zagrażający bezpieczeństwu,
d)     wnoszenia broni, amunicji oraz innych niebezpiecznych przedmiotów, mogących stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi lub mienia,
e)     zasłaniania twarzy,
f)      rzucania wszelkimi przedmiotami,
g)     śmiecenia oraz niszczenia mienia stanowiącego wyposażenia stadionu,
h)     zachowania sprzecznego z przyjętymi zasadami zachowania w miejscach publicznych,
i)      sprzedawania towarów lub kart wstępu bez zezwolenia, rozdawania druków, przeprowadzania zbiórek bez zgody Zarządu OSiR,
j)      palenia papierosów, tytoniu oraz e-papierosów na obiekcie,
k)     wnoszenia i spożywania alkoholu,
l)      umieszczania reklam bez zgody Zarządu OSiR,
m)   wnoszenia pojemników z płynem lub produktem spożywczym wykonanych z twardego materiału,     w tym butelek plastikowych (pełnych lub pustych),
n)     wnoszenia materiałów wybuchowych, wyrobów pirotechnicznych oraz substancji o podobnym działaniu oraz wszelkiego rodzaju materiałów pożarowo niebezpiecznych, pojemników do rozpylania gazu, substancji żrących lub farbujących,
o)     materiałów, zawierających treści rasistowskie, lub wulgarne,
p)     wchodzenia na boiska trawiaste,
q)     załatwiania potrzeb fizjologicznych poza toaletami, zaśmiecania Stadionu, niszczenia mienia na Stadionie,
r)      wprowadzania zwierząt, za wyjątkiem psów – przewodników, których właściciel winien posiadać stosowne dokumenty zwierzęcia. 
 
3. Wszystkie drogi ewakuacyjne muszą być utrzymane w stanie wolnym.
4. W razie zagrożenia należy bezzwłocznie kierować się w stronę wyjść ewakuacyjnych.
5. Szczegółowe zasady zachowania się osób na stadionie podczas trwania imprez masowych z zachowaniem dyspozycji zawartych w niniejszym regulaminie oraz rozdziale 2 i 3 Ustawy, określają Organizatorzy tych imprez w regulaminach imprez.
6. Wszystkie osoby przebywające na stadionie podczas imprezy masowej zobowiązane są do przestrzegania Regulaminu Stadionu i Regulaminu Imprezy pod odpowiedzialnością porządkową lub karną.
7. Osoby poniżej 13. roku życia mogą uczestniczyć w charakterze widza w meczach piłki nożnej organizowanych na stadionie wyłącznie pod opieką osób pełnoletnich.
 
§5
MIEJSCA NIEUDOSTĘPNIONE NA STADIONIE

1. Pomieszczenia służbowe, sektory nie posiadające trwałych indywidualnych siedzisk, strefy buforowe, nasypy korony stadionu. 2. Pozostałe miejsca niedostępne dla widzów określają Organizatorzy imprez masowych w regulaminach imprez.
1. Organizator imprezy uprawniony jest do zmiany zasad wchodzenia i przebywania na stadionie,  o czym będzie informować poprzez media, Internet etc.
2. Uczestnik imprezy organizowanej na stadionie zobowiązany jest zajmować miejsca siedzące w sektorach i miejscach oznaczonych na bilecie lub abonamencie; zobowiązany jest również stosować się do zarządzeń policji, służb porządkowych, informacyjnych, organizatora oraz komunikatów ogłaszanych przez spikera.
 
§6
INNE
 
1. Uczestnik imprezy zobowiązany jest ściśle i sumiennie wypełniać postanowienia niniejszego regulaminu – pod rygorem niedopuszczenia do imprezy bądź wydalenia z miejsca jej odbywania, niezależnie od tego czy poszczególne punkty niniejszego regulaminu taki rygor przewiduje.
2. Zarząd Stadionu Miejskiego zastrzega sobie prawo dochodzenia odszkodowania za wyrządzone na Stadionie szkody, w tym naruszenie dobrego imienia Klubu grającego na obiekcie, jakiegokolwiek innego wykonawcy lub artysty lub spowodowanie zamieszek albo uczestniczenie w nich.
3. Obiekt – Stadion Miejski jest monitorowany.
 
 
Zarząd Spółki Ośrodka Sportu i Rekreacji
w Środzie Śląskiej