OSiR Środa Śląska

Zakończenie Wakacji z Osir Środa Śląska dobiegło końca.

Obóz rycerski był tego dnia tematem przewodnim, rycerze w swoich pokazach oddali swoje waleczne serce, a każdy kto był usłyszał historię średniowiecznych walk oraz hasło podczas pojedynków „bij w łeb”…

Na wszystkich gości czekało wiele średniowiecznych atrakcji.

Garncarz dorabiał materiał dla dzieci i dorosłych żeby każdy mógł stworzyć swoje własne naczynie, które zabierał do domu!

W kuźni kowal zaprezentował wykuwanie średniowiecznych przedmiotów, a nawet broni! Chyba każdy tato z synem tego dnia zamienił się w średniowiecznego kowala!

Damska część gości uczyła się tworzyć oryginalną biżuterię, wykorzystując materiały dostępne w minionych epokach.

Oko mogliśmy również nacieszyć podziwiając średniowieczną broń, zbroje oraz sprzęt użytku codziennego w średniowieczu.

Mieliśmy również „rycerzy” z czasów dzisiejszych a mianowicie… Wojsko Polskie! przyjechał do nas 10 Wrocławski Pułk Dowodzenia!

Dzieci chętnie odwiedzały naszych żołnierzy i z zaciekawieniem oglądały wóz kablowy i radiostację Harris. Radość powodowało założenie żołnierskiego hełmu czy elementu ekwipunku. Żołnierze pokazali także jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej.

Kolejną stacją na naszym pikniku to Straż Pożarna i ich niezastąpiona maszyna do robienia piany! tutaj nie trzeba dużo pisać wystarczy zobaczyć zdjęcia. Dodatkowo strażacy opowiadali o swojej codziennej pracy oraz o sprzęcie, który jak zawsze robi wrażenie na uczestnikach.

Obok nich wystawiła się również Policja, w radiowozie za kierownicą i nie tylko było pełno dzieci, które chętnie zadawały pytania funkcjonariuszom policji.

Nierozłącznym elementem naszych imprez dla dzieci to dmuchańce, zarówno dla tych mniejszych uczestników jak i troszkę większych!

To tyle na temat rekreacji, pozostał jeszcze sport!

Dlatego w naszym harmonogramie ujęliśmy pokazy Capoeiry, zarówno tych początkujących jak i profesjonalistów w tej dziedzinie!

Równolegle do pikniku trwały dwa turnieje, wszystkie pod patronatem burmistrza Adama Rucińskiego.

Dla skrzatów i żaków przygotowaliśmy turniej piłki nożnej, a co najważniejsze, tego dnia wszyscy wrócili z medalami!!!

Dla młodzieży i dorosłych został rozegrany turniej siatkówki plażowej! Była zdrowa, sportowa rywalizacja, a wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Dla spragnionych i głodnych została przygotowana strefa gastronomiczna, będąca niezbędnym elementem ładowania baterii podczas szaleństw i emocji, które towarzyszyły podczas słonecznej popołudniowej niedzieli, sprzyjająca nie tylko odpoczynkowi, ale także poszerzaniu wiedzy i umiejętności dla uczestników pikniku.

To wszystko o czym wspomnieliśmy nie byłoby takie świetne gdyby nie pomoc i zaangażowanie współorganizatorów oraz partnerów.

Dziękujemy za pomoc! Współpraca z Wami to sama przyjemność!

Miasto i gmina Środa Śląska

MLKS Polonia Środa Śląska

LZS „Średzianin” Środa Śląska

Mariusz Iwona Kargol

Sklep Merkury

Dom Kultury w Środzie Śląskiej

Orun Capoeira Środa Śląska Instrutor Galo

Średzki Park Wodny

Osp Brodno